Yhdistyksen kokous valitsi hallituksen

Yhdistyksen syyskokous on hyväksynyt uudistetut yhdistyksen säännöt ja valitsi hallituksen vuodelle 2012.

Uudet säännöt sallivat 12 henkisen hallituksen ja nuo 12 tekijää löytyivät helposti. Puheenjohtajalle evästykseksi ensi vuoteen annettiin ennen kaikkea poikkitieteellisyys ja läheiset välit ainejärjestöihin.

Ensi vuonna BOSA ry:n vastuukaartissa vaikuttavat seuraavat henkilöt:

Mikko Kutinlahti (PJ)
Heikki Uotila (VPJ)
Joonas Streng (talous)
Johanna Nortesuo (sihteeri)
Pyry Hurula
Jaakko Haaparanta
Eero Laitila
Juha Eerola
Tommi Kostilainen
Kaarle Vähämartti
Olli Ruotsalainen
Jaakko Pihlaja

Lisäksi kokous valitsi ensi vuoden toimintaa tarkastamaan seuraavat henkilöt: Lauri Niku, varalla Karo Koskinen ja Ville Kaukoranta. Vapaamuotoisen kerronnan hallituslaisten ensi vuoden pestikuvauksista voit lukea täältä.