BOSA:n 2013 hallitus valittu

Boomareiden Olutseura – BOSA ry sai jälleen paljon kiinnostuneita syyskokoukseen ja kasaan saatiin uljas hallitus vuosimallia 2013! Tämän vuoden hallituksesta erityispiirteitä on, että naiset ovat löytäneet hallitustoiminnan ja hallitus sai jatkeeksi 7 hengen toimihenkilöarmadan.

Ennen järjestäytymiskokousta ei ole vielä jaettu sitovasti pestejä, mutta puheenjohtajana jatkaa aikaisemmista hallituksistakin tuttu Hurula, sihteerinä Oikarinen ja ympyrä sulkeutuu, kun kymmenen vuoden jälkeen talousvastaavaksi valittiin Jaakkola (perustajajäsenen sisar). Ympyrä sulkeutuu, vaan ei lopeta kasvamista!

Uuden hallituksen järjestäytymiskokous on tammikuun alussa ja sillä välin vanha hallitus suunnittelee ja toteuttaa BOSA 10 v. Suurvuosijuhlia.

Hallitus 2013

Pyry Hurula, pj
Juha Eerola, vpj
Anna Oikarinen, sihteeri
Tuulia Jaakkola, talousvastaava
Jaakko Haaparanta
Topi Ranta
Niina Virtanen
Jaakko Salmela
Tuomas Kuoppala
Eero Kiiski
Ilmo Ilkka
Jaakko Kivineva

Toimihenkilöt:

Marja Aho-Pynttäri (yleistärkeä nainen)
Eero Laitila (historiikkipäällikkö)
Heikki Uotila (ylipanimomestari)
Joonas Streng (panokaveri)
Janika Tyynelä (sambakirjeenvaihtaja)
Olli Ruotsalainen (setämies, eläköitynyt panimomestari)
Johanna Nortesuo (Helsingin kirjeenvaihtaja)
Quentin Davis (Brew buddy 2.0)

BOSA ry:n hallitus 2013 yhdistyksen 10 v. cocktailtilaisuudessa
BOSA ry:n hallitus 2013 yhdistyksen 10 v. cocktailtilaisuudessa